Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka

Perduodu žinutę apie knygą...

Perduodu žinutę apie knygą...

„Perduok žinutę apie knygą“ – tai Sigutės Ach kūrybinių dirbtuvių „Menų valtys“ projektas, kurio tikslas – piešiniu, vaizdu ir garsu pristatyti bei kūrybiškai ir originaliai pateikti informaciją apie knygą. Šį projektą inicijavo leidykla „Nieko rimto“, o viena partnerių buvo Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka.

Projekte dalyvavo dešimt moksleivių klasių iš įvairių Lietuvos miestų, kurių tarpe buvo ir Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos 3a klasė (mokytoja Mikalina Puidokienė). Projekto renginiuose vaikai susitiko su knygų autoriais ir animacinių dirbtuvių vadove Jūrate Leikaite-Aškiniene. Susitikimų metu mokinukai kūrė knygų pristatymo scenarijus ir piešinius, iš kurių filmukus sumontavo Animacijos mokyklos vadovas Valentas Aškinis. Projekto vadovai – žinomi Lietuvos rašytojai ir dailininkai: Selemonas Paltanavičius, Kęstutis Kasparavičius, Neringa Vaitkutė, Violeta Palčinskaitė, Sigutė Ach, Lina Eitmantytė-Valužienė. Būtent Lina Eitmantytė-Valužienė, mūsų bibliotekos globėja, viena iš šio projekto sumanytojų ir įgyvendintojų, žurnalo „Laimiukas“ vyriausioji redaktorė ir dailininkė, Kelmės Žemaitės viešosios bibliotekos vaikų erdvėje pristatė projekto knygą „Rafis, baltasis erelis“, o kūrybines dirbtuves pravedė animatorė Jūratė Leikaitė-Aškinienė.

Projekto dalyviai lapkričio 25 dieną susitiko Kultūros fabrike Klaipėdoje, kur kartu peržiūrėjo visus projekto kūrybinius darbus. Į susitikimą atvyko Panevėžio, Šiaulių, Klaipėdos ir, be abejo, Kelmės moksleiviai. Baigiamąjį renginį vedė aktorių trupė „Teatriukas“ bei leidyklos „Nieko rimto“ projektų vadovas Saulius Valužis. Projekte dalyvavusios klasės ir bibliotekos apdovanotos projekto „Perduok žinutę apie knygą“ plakatais. Prieš ir po renginio vyko projekto Knygų mugė. Diena buvo kupina naujų patyrimų, gerų emocijų ir malonių įspūdžių. Tuo tarpu projekto dalyvių sukurti knygų anonsų filmukai savo kelionę tęs kino centruose „Romuva“, „Pasaka“ ir „Skalvija“. Plačiau susipažinti su šiuo projektu ir pasižiūrėti kelmiškių kurtą knygos pristatymą galima čia: http://perduokzinute.wixsite.com/perduokzinute

Kelmės Žemaitės viešoji biblioteka ir „Aukuro“ pagrindinės mokyklos moksleiviai džiaugėsi unikalia galimybe dalyvauti projekto „Perduok žinutę apie knygą“ veikloje, susipažinti su įdomiais kūrėjais ir dalyvauti kūrybiniame procese. Juk labai svarbu įtikinti kitus, kad Tavo perskaityta knyga yra įdomi ir tikrai verta ją susirasti, atsiversti ir perskaityti. O visa tai galima perteikti kitaip – tiesiog kelių minučių animaciniu filmuku. Šiandien žinia jau perduota ir toliau bus siunčiama kitiems.

Vyr. bibliotekininkė Danguolė Garnienė