Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka

Užgavėnių akimirkos mokytojo fotografijose

Užgavėnių akimirkos mokytojo fotografijose

Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos Karklėnų pagrindinio ugdymo skyriuje pristatyta geografijos mokytojo, fotografo Jono Lipskio paroda „Užgavėnės“.

Parodos autorius įdomiai papasakojo apie Užgavėnių tradicijas, papročius, fotografijose atsispindinčius įvykius, vietovę ir žmones. Užgavėnėmis pradėjęs domėtis dar jaunystėje, susižavėjęs šventės personažų kaukių grožiu, J. Lipskis stengiasi pabuvoti įvairiuose Lietuvoje kampeliuose, kuriuose rengiamos žiemos išvarymo šventės. Mokytojas yra lankęsis Kurtuvėnuose, Plateliuose, Šiauliuose, Rumšiškėse. Dažnai pabendrauja ir su kaukių drožėjais kražiškiu A. Terlecku, šiauliečiu S. Tamuliu. Fotografas sakė, kad kiekvienos Užgavėnės skiriasi savo persirengėliais, kaukėmis, įvykių eiga, todėl kilo sumanymas Užgavėnių šėlionių akimirkas  užfiksuoti fotoaparatu. Surengtoje parodoje atsispindi Užgavėnių šventės, vykusios Kražiuose 2010 metais, akimirkos.

Mokytojos J. Kasparienės ugdytiniai apie Užgavėnes prabilo eilėmis, priminė, ko nevalia daryti šventės dieną, kad ateinantys metai būtų geri. Bibliotekininkė N. Pelenienė visos mokyklos bendruomenės vardu padėkojo  fotografui už  paprastą, nuoširdų bendravimą, bendradarbiavimą ir už surengtą žaismingą parodą, užkrėtusia visus gera nuotaika, įnešusia Užgavėnių siautulio ir tuo pačiu padėjusią išvyti žiemą iš mokyklos kiemo.


Karklėnų bibliotekos bibliotekininkė Nijolė Pelenienė