Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka

Šedbaruose skatinama vaikų ir knygos draugystė

Šedbaruose skatinama vaikų ir knygos draugystė

Knygų skaitymas – vienas prasmingiausių laisvalaikio praleidimo būdų. Ypač mažiesiems skaitytojams. Skaitydami jie išmoksta ir atranda naujų dalykų, lavina vaizduotę, kūrybiškumą.

Tačiau kiekvienas vaikas unikalus. Vieniems pažintis su knygelėmis ir juose užrašytais tekstais vyksta lengvai, kitiems reikia daugiau pastangų ir darbo. Norisi, kad galiausiai kiekvienas jų pamiltų knygą, rastų jų tekstuose prasmę ir naudą. Suaugusiųjų pastangos kuo ankstyvesniame amžiuje paskatinti vaiko ir knygos draugystę ne visada būna sėkmingos, tačiau būtinos.

Šedbarų bibliotekos ir Šedbarų pradinės mokyklos-daugiafunkcio centro darbuotojai vaiko ir knygos draugystę bando puoselėti įvairiausiais būdais. Štai šių metų vasario 10 d. pradinių klasių mokiniai, paskatinti mokytojų Jolantos Urbelienės ir Violetos Sinkienės, valandėlėje, skirtoje skaitymui, dalinosi mintimis apie savo jau perskaitytas knygas, džiaugėsi personažų pasiekimais, dalino rekomendacijas bendraamžiams.

Vasario 24 d. įvykusios valandėlės metu mokytoja J. Urbelienė vaikams priminė gimtosios kalbos kilmę, būtinybę tėvų kalbą saugoti ir puoselėti, pristatė rajoninio meninio skaitymo konkurso „Ir žodžiai turi sparnus“ dalyves – Urtę Ivanauskytę ir Gustę Karpaitę, kurios susirinkusiems padeklamavo ne vieną eilėraštį. Šedbarų bibliotekos darbuotojas A. Galbuogis su vaikais pasidalino įspūdžiais iš Vilniaus knygų mugės, kurioje ką tik lankėsi, pristatė į biblioteką atkeliavusias labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ dovanotas knygas, apdovanojo aktyviausius jaunuosius bibliotekos skaitytojus Vilių Kazlauską, U. Ivanauskytę, Andželiką Kelpšaitę, Daivarą Kazlauską, G. Karpaitę, Dominyką Braukylą ir Tomą Krėpštą.

Antanas Galbuogis, Šedbarų bibliotekos bibliotekininkas