Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka

Pavasario pranašus pasitinkant

Pavasario pranašus pasitinkant

Bene pirmieji ir didžiausi pavasario pranašai yra parskrendantys paukščiai. Kovo 16 d. Užvenčio bibliotekininkė Regina Karpienė ir Kolainių daugiafunkcinio centro veiklos organizatorė Dalia Barauskienė surengė popietę „Sparnuotuosius draugus pasitinkant“. Popietėje dalyvavo Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos Kolainių skyriaus priešmokyklinės grupės ugdytiniai ir jų mamos.

Popietė prasidėjo mažųjų dainele ir žaidimu. Nemažai kovo mėnesio dienų kalendoriuje pažymėta įvairiausių paukščių vardais. Užvenčio bibliotekininkė Regina Karpienė skaitė pranešimą „Kuo ypatingas kovo mėnesis?“, o ypatingas jis tuo, kad kovo 4-oji – Kovarnių diena; kovo 10-oji – 40-ties paukščių diena, kovo19-oji – Pempės šventė; kovo 20-oji – Žemės diena, kovo 21-oji – pavasario lygiadienis, kovo 22-oji – Pasaulinė vandens diena, kovo  25-oji – Gandro šventė. Popietės dalyviai  atsakinėjo į bibliotekininkės užduotis,  sprendė kryžiažodžius, dainavo dainas apie paukščius, o mokytojos pasiūlymas sudėlioti paveikslą iš atskirų detalių virto linksmomis varžybomis – visi stengėsi kuo greičiau ir teisingiau sudėlioti savąją paveikslo dalį.

Visi popietės dalyviai buvo apdovanoti I. Ežerenytės knygomis „Šunojaus diena“. Šias knygas Užvenčio biblioteka gavo už dalyvavimą respublikiniame piešinių konkurse „Gandrus pasitinkant“, kurį iniciavo UAB ,,Naisių vasara“.

Užvenčio bibliotekos bibliotekininkė Regina Karpienė,
Kolainių daugiafunkcinio centro veiklos organizatorė Dalia Barauskienė