Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka

Vaikų knygos diena ir spalvų terapija Karklėnų bibliotekoje

Vaikų knygos diena ir spalvų terapija Karklėnų bibliotekoje

Nuo 1967 metų visame pasaulyje kasmet balandžio 2-ąją, per H. Ch. Anderseno gimtadienį, švenčiama Tarptautinė vaikų knygos diena. Kasmet kuri nors Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) šalis narė tampa šventės rėmėja – parengia šiai progai skirtą plakatą ir kreipimąsi į skaitytojus. Šiemet ši garbė atiteko Rusijos skyriui – plakatą sukūrė garsus dailininkas Michailas Fiodorovas, o kreipimąsi į pasaulio skaitytojus vaikus ir suaugusiuosius parašė vaikų spaudos ir radijo žurnalistas, rašytojas Sergejus Machotinas.

S. Machotinas rašo: „Kai koks nors berniukas ar mergaitė sako: „Aš nemėgstu skaityti!“, mane ima juokas. Nes aš jais netikiu. Juk jie ir ledus laižo, ir visokius žaidimus žaidžia, ir kino filmus žiūri. Kitaip sakant, mėgsta malonumus. O juk skaityti yra ne vien darbas, jausmų ugdymas, vaizduotės ir asmenybės turtinimas, bet pirmiausia – didžiulis malonumas. Kaip tik dėl to vaikų rašytojai ir rašo knygas!“

Rašytojai rašo knygas, o Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos Karklėnų pagrindinio ugdymo skyriaus mokiniai jas skaito. Versdami knygos lapus aplanko nematytas šalis, atranda stebuklingus pasaulius, fantazuoja, jaudinasi dėl veikėjų patiriamų nuotykių, išmoksta begalę dalykų: kurti, piešti, groti, žaisti, dainuoti.

„Argi ne iš vaikiškų knygų viso šito išmokstama? Argi ne pirmoji knyga, eilėraštukas ar pasaka, perskaityta vaikystėje, įstringa atmintyje ir išlieka joje visam gyvenimui?“ – į Karklėnų bibliotekoje balandžio 3 d. susirinkusius 1–4 klasių mokinukus ir svečius iš Kelmės Žemaitės viešosios bibliotekos kreipėsi pradinių klasių mokytoja Jūratė Kasparienė, pati pristatydama savo mylimiausią vaikystės knygą – K. Kubilinsko „Stovi pasakų namelis“. Mokytoja, padeklamavusi gražiausius poeto eilėraščius ir išjudinusi dalyvius žaidimu „Mano batai buvo du“, pakvietė vaikus pristatyti savo mėgstamiausią perskaitytą knygą ir nupieštas jos iliustracijas. Trečiokas Simas Juozapaitis „pravirkdė“ smuiką. Pirmus metus Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijoje besimokąs smuiko pamokų, Simas maloniai nustebino visus renginio dalyvius sugrojęs dvi melodijas.

Knygose, žmogaus sukurtame stebukle, telpa viskas ir apie viską. Kelmės Žemaitės viešosios bibliotekos darbuotojos Nijolė Kančiauskienė ir Milda Nekrašė dalyviams pristatė knygas apie meną, supažindino su M. K. Čiurlionio ir kitų žymių pasaulio menininkų darbais ir pakvietė visus pasinerti į meno ir kūrybos pasaulį – piešti spalvotu smėliu. Tai puiki terapinė priemonė ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.

Bibliotekoje vaikai pasinėrė į fantazijų pasaulį. Kurdami piešinius, demonstravo meninius gebėjimus ir kūrybingai perteikė vaizdus, iš spalvoto smėlio ir kitų smulkių, birių produktų sukūrė nuostabius ir unikalius paveikslus, derindami įvairias spalvas išgavo be galo gražius ornamentus. Kūrybinis užsiėmimas suteikė daug džiaugsmo, sulaukė didelio visų susižavėjimo ir dėmesio. Renginio dalyviai sakė norintys dar ir dar kartą dalyvauti šitokiame edukaciniame užsiėmime.

Karklėnų bibliotekos bibliotekininkė Nijolė Pelenienė