Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka

Kūrybingų vaikinų fotografijos darbų paroda

D. Strelkauskio ir N. Meškausko fotoparoda

Fotografija – natūralus, tiesioginis realybės pateikimas, bet kiekvienas fotografas ją pateikia labai individualiai, savitai, prieš tai sukūręs savo viziją. Į Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešosios bibliotekos jaunimo inovatyvioje erdvėje dviejų kelmiškių moksleivių: J. Graičiūno gimnazijos gimnazisto Danieliaus Strelkaukio ir „Kražantės“ progimnazijos moksleivio Neimanto Meškausko fotografijų parodos atidarymą susirinkę draugai, fotografijos meno mylėtojai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su talentingų vaikinų kūryba.

Danielius, kalbėdamas apie savo susižavėjimą fotografijos menu, ne kartą dėkojo fotografui ir bičiuliui Ričardui Samuiliui, kurio paskatintas rimtai pradėjo domėtis fotografija, ėmė daug fotografuoti, atsirado judviejų kelionės į gamtą, pirmos fotosesijos. Ričardas Danieliui padėjo ne tik patarimais, bet skolino techniką, skatino tobulėti.

Pasak Danieliaus, viskas prasidėjo prieš trejus metus, kai spintoje atrado seną tėčio fotoaparatą... ir panoro pasaulį pamatyti pro fotoobjektyvo akį. Šioje parodoje Danielius pristatė portretus. Jis sakė, kad būdamas 9-10 metų labiausiai mėgo piešti žmonių veidus, gal todėl juos mėgsta ir fotografuoti. „Stengiuosi, kad kiekviena fotografija pasakotų savo istoriją, kad veidas „kalbėtų“,– sakė gimnazistas.

Neimantas Meškauskas, bibliotekoje jau yra surengęs ne vieną savo fotografijų parodą, tačiau ši vaikinui ypatinga tuo, kad joje, kaip sakė autorius, vyrauja eksperimentai: žaidimas šviesomis, nuotaikomis.

Šią vasarą Neimantas dalyvavo fotografijos kursuose, todėl atsirado naujų fotografijų: gamta, jos erdvės arba netikėtos detalės. „Tokia makalynė“, – prisipažino Neimantas. Jo fotografijas kiekvienas gali suvokti ir interpretuoti savaip.

Fotografija Neimantas susidomėjo, panašiai, kaip ir Danielius, atradęs seną fotoaparatą, o nuo pirmos klasės lankė tuo metu mokykloje veikusį fotobūrelį.

Abu vaikinai prisipažino, kad fotoaparatą nešiojasi su savimi kasdien, nes nežinia, kada ir kokią akimirką bus galima „sustabdyti“. Nors Neimantas ir Danielius buvo pažįstami jau senokai, bet mintis drauge surengti fotografijų parodą, kilo per Jaunimo inovatyvios erdvės gimtadienio šventę, kurioje abu dalyvavo.

Renginio metu vaikinus sveikino artimieji, draugai, bibliotekos darbuotojai, o lioliškis fotografas ir vaizdo operatorius Ričardas Samuilis buvo parengęs senoviškos foto ir vaizdo technikos parodą.

 Nijolė Kančauskienė, vyr. metodininkė