Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka

Adventas - susikaupimo, apmąstymų metas

Adventas - susikaupimo, apmąstymų metas

Norėdami suprasti Advento prasmę ir susitelkti didžių švenčių laukimui, junkiliškiai gruodžio 6 d. rinkosi į Junkilų biblioteką, kur vyko popietė „Adventas - susikaupimo, apmąstymų laikotarpis“. Popietę pradėjusi bibliotekininkė Dalia Dunauskienė papasakojo apie Adventą, jo prasmę ir papročius, pristatė bibliotekoje turimus leidinius šia tema.

Popietėje dalyvavo viešnia iš Ožtakių kaimo (Telšių rajonas) Birutė Tekorienė, kuri trumpai papasakojo Advento vainiko atsiradimo istoriją, tradicijas. Viešnia pakvietė visus popietės dalyvius kartu pasigaminti Advento vainiką, simbolizuojantį saulę, gamtos pilnatvę, vieną iš svarbiausių Kalėdų akcentų, suteikiantį namams jaukumo ir ramybės.

Visi susirinkusieji kibo į darbus – pinti Advento vainikus. Laikas neprailgo, o savomis rankomis pagaminti vainikai atrodė labai patrauklūs ir mieli.

Smagu, kai Junkilų kaimo bendruomenėje „Kruteklis“ yra veiklių, gabių moterų. Tikimės, kad ateityje Advento vainikų pynimas taps gražia mūsų bendruomenės tradicija.

Dalia Dunauskienė, Junkilų biblioteka