Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka

Laiškas Kalbai

Laiškas Kalbai

Lietuvos Respublikos Seimas, siekdamas ugdyti visuomenės kalbinį sąmoningumą, skatinti taisyklingos kalbos įgūdžių formavimąsi, sudaryti geresnes galimybes neformaliam lietuvių kalbos mokymui, 2017-uosius paskelbė Lietuvių kalbos kultūros metais.

Karklėnų bibliotekoje šiais metais jau įvyko ne vienas Lietuvių kalbos kultūros metams skirtas renginys. Tai rytmečiai „Kad mūsų žodis neverktų“ ir „Iš amžių glūdumos“, literatūrinė valandėlė „Lietuvišku žodžiu prabilusi“. Na, o 2017 m. gruodžio 15 d. Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos Karklėnų pagrindinio ugdymo skyriaus moksleiviai, paskatinti lietuvių kalbos mokytojos Virginijos Radavičienės, savo mintis apie gimtąją kalbą suguldė laiškuose.

5-7 klasių mokiniai savo laiškuose kalbai rašė: „Gimtoji kalba, pirmą kartą rašau Tau laišką, nes noriu pasidalinti savo mintimis ir pasidžiaugti, kad tu gali skambėti iš mano lūpų. Tu man esi reikalinga, nes Tu mano gimtoji kalba“, „aš žinau, kad Tu praeityje buvai niekinta, drausta“, „Tu tokia graži, mano kalba. Tave reikia gerbti, saugoti ir neleisti Tau išnykti“, „esu dėkinga, kad galiu savo gimtąja kalba išsakyti savo mintis“...

Kas gražiausiai kalba, kieno kalba pati skambiausia, mieliausia? Į šiuos klausimus bandyta atsakyti pasiklausius pasakos apie kalbą. Mokiniai svarstė, kad turbūt kiekvienai tautai jos kalba yra mieliausia, o mums lietuviams – lietuviška gražiausia.

Nijolė Pelenienė, Karklėnų biblioteka