Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka

Pašilėnų bibliotekoje smagiai pasitikta vasara

Pašilėnų bibliotekoje jau tradicija tapo smagiai ir žaismingai paminėti Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Šį kartą birželio 2 d. į popietę „Vaikystės spalvos“ susirinkę vaikai prisiminė, kad tokia diena buvo paskelbta 1949 metų lapkričio mėnesį Tarptautinės demokratinės moterų federacijos sesijos iniciatyva ir pirmą kartą paminėta 1950-ais metais.
Pasidaliję šventinę atributiką – spalvingus ir lengvus kaip vaikystė balionus, „apsiginklavę“ spalvotomis kreidelėmis, į bibliotekos kiemą išskubėję vaikai ėmėsi jiems pavestos užduoties – nupiešti piešinį tema „Vaikystė, šeima, Lietuvos atkūrimo šimtmetis“. Netruko nusitiesti vaikų piešiniais išpuoštas takas, džiuginsiantis praeivių akį, kol lietus nuplaus.

Vaikai buvo pakviesti ir į kitas smagias veiklas. Mįslių spėliojimo konkurse geriausiai sekėsi trečiokui Viliui Katkauskui. Savo jėgas vaikai išbandė „Išbrauk“, „Ar žinai?“, „Sujunk taškus“ rungtyse, piešė monogramą iš savo vardo ir pavardės pirmųjų raidžių ir sužinojo, kad monogramos naudojamos kaip prekiniai ženklai, kuriais žmonės žymi savo kūrinius ar asmeninę nuosavybę. Mažiausiems įveikti užduotis padėjo VO „Berželio bendruomenė“ pirmininkė Rasa Šatienė ir bibliotekos darbuotoja Dalia Valienė.