Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka

Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“

Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“

Po sėkmingo Vokiečių kalbos dienų „Ö kaip vokiškai?“ starto, šiemet prie šios iniciatyvos vėl buvo pakviesti prisijungti visi, neabejingi vokiečių kalbai. Renginiai vyko visoje Lietuvoje – miestų ir rajonų mokyklose, bibliotekose, organizacijose, įmonėse, kurios vienaip ar kitaip susijusios su vokiečių kalba. Šia iniciatyva siekiama pabrėžti vokiečių kalbos vaidmenį Lietuvos švietimo ir kultūros įstaigose, versle ir kitose gyvenimo srityse.

Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešosios bibliotekos jaunieji lankytojai taip pat prisijungė prie visuotinės akcijos. Spalio 23-28 dienomis vaikų erdvėje buvo pristatyta ir veikė vokiečių autorių knygų paroda „Vokiečių autoriai – vaikams“. Parodoje buvo galima rasti visiems žinomų vokiečių autorių, tokių kaip E. T. A. Hofmano, V. Haufo, Knister, O. Preusler ir kitų rašytojų, kūrinių. Vokiečių kalbos dienomis bibliotekoje vyko literatūros skaitymai, kurių metu skambėjo V. Haufo pasakos bei E. T. A. Hofmano sukurtos istorijos. Savo veiklas Goethe`s instituto svetainėje užregistravo daugiau nei 200 įstaigų ir iniciatyvinių grupių. Biblioteka iš projekto organizatorių gavo paketą su Vokietijos simbolika ir atributika, smagiomis bei netikėtomis dovanėlėmis, skirtomis renginio dalyviams.

Projektą inicijavo Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Lietuvoje, Goethe`s institutas, Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba, Vokietijos akademinių mainų tarnyba bei Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai.

Danguolė Garnienė, Kelmės biblioteka