Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka

„Šiaurės šalių bibliotekų savaitė – 2012“ Užventyje

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė  Užventyje

Šiais metais pirmą kartą į Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginių ciklą įsiliejo Užvenčio bibliotekos jaunieji skaitytojai. Savaitės renginiai prasidėjo lapkričio 12 d. Šviesos ir žodžio švente - tradiciniu bendru garsiniu skaitymu žvakių šviesoje. Šį kartą vaikai klausėsi norvegų rašytojo Thorbjorn Egner knygos „Peliukas-lipiukas Klasas“ teksto ištraukos.

Renginio vedančiosios – Užvenčio bibliotekos bibliotekininkė Regina Karpienė ir jai talkinusi kolegė iš Pašilėnų bibliotekos - Dalia Valienė, jau eilę metų dalyvaujanti šiame įvairias kultūras ir žmones vienijančiame ir vieniems kitus pažinti skatinančiame projekte, ta pačia proga trumpai pristatė ir perskaityto kūrinio ištraukos autoriaus, norvegų vaikų rašytojo, dailininko, grafiko, kompozitoriaus ir scenografo, kurio 100 metų jubiliejų minime šiais metais, gyvenimo istoriją.

Kokį daiktą ar reiškinį vadiname įvairialypiu? Ką apskritai reiškia tas gan retai vartojamas žodis? Kaip tai atpažinti gamtoje, kūryboje, tradicijose?.. Į šiuos klausimus buvo bandyta atsakyti diskusijos metu. Neveltui. Juk šiųmetės Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema „Įvairialypė Šiaurė“. Tad pripasakota buvo įvairių istorijų, žemėlapyje ieškota Šiaurės šalių, kalbėta apie jų panašumus ir skirtumus - gamtą, kalbą, tradicijas, augaliją, gyvūniją. Kartu su diskusijos dalyviais buvo, galima sakyti, „išnagrinėtas“ Šiaurės šalių bibliotekų savaitei skirtas plakatas, sukurtas danų kilmės menininko H. Drešerio, gyvenusio JAV, o šiuo metu Kinijoje. Padaryta išvada, kad pasirinktu meno kūriniu bei Šviesos ir žodžio šventei skirta literatūros kūrinio ištrauka menininkai norėjo parodyti, kad įvairovė egzistuoja ne tik kažkur visuomenėje, bet ir kiekvieno iš mūsų viduje.

Nemažas pulkas Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos moksleivių lapkričio 14 d. toliau tęsė pažintį su Šiaurės šalimis viktorinoje „Įvairialypė Šiaurė: Kur? Kas? Kada?”, susipažino su bibliotekoje veikiančia paroda „Kelionė po Šiaurės šalis“.

Šiaurės šalių vaikų literatūra neįsivaizduojama be A. Lindgren. Tad lapkričio 16 d. prisiminti šią įstabią rašytoją vaikai turėjo galimybę popietės „Svečiuose pas Astridą Lindgren“ metu. Ne tik jauniesiems bibliotekos skaitytojams, bet ir jų tėvelių kartai iki skausmo pažįstami A. Lindgren knygų herojai Karlsonas, Mažylis, Pepė Ilgakojinė bei kiti į savo linksmus ir ne visai linksmus nuotykius ir šiandien įtraukia ne vieną skaitantį vaiką.

Aktyvūs Šiaurės šalių bibliotekų savaitės dalyviai sulaukė nors ir simbolinių, tačiau specialiai šiai progai sukurtų dovanų – atviručių, taip pat skirtukų, reikia tikėtis, švelniai priglusiančių tarp skaitomos knygos lapų.

Regina Karpienė,

Užvenčio bibliotekos bibliotekininkė