Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka

O. Jautakės knygos "Maži paklydimai" pristatymas

Knyga


Šių metų sausio 24 d. Žemaitės viešosios bibliotekos vaikų skaitykloje įvyko susitikimas su knygos vaikams "Maži paklydimai" autore, rašytoja Ona Jautake bei šios knygos iliustratore, Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos moksleive, Rasuole Jautakyte (RaJa).

Įdomios metaforos, netikėti siužetai, savitas humoras – visa tai jaunasis skaitytojas ras  naujame Onos Jautakės eilėraščių rinkinyje „Maži paklydimai“. Pasakų knygų, populiarių apysakų „Avinėlis Jakobas“, „Gimtadienis su Žvirbliu“, „Kai aš buvau Kleo“ autorė čia tarsi sujungia poeziją su proza, tradicinės literatūrinės pasakos siužetą su nonsensu, kartu pasitelkdama ir klasikinį skambumą, ritmiškumą.

 „Negaliu paaiškinti, kaip gimsta eilėraštis. Ir kodėl – eilėraštis?.. Tarsi lietutis iš mažo debesėlio giedrame danguje: keletas žodžių, pirmoji eilutė, kurios nebegali atsikratyti... Prabėga keleri metai, susikaupia visa krūva eilėraštukų, belieka tuos, kurie atrodo mieliausi, sudėti į knygutę. O paskui tikėtis: kažkas paims ją į rankas ir atsivers...“, - taip į jaunuosius skaitytojus knygutės pradžioje kreipiasi rašytoja.  

Ne vienas jaunasis bibliotekos skaitytojas su malonumu jau atvertė šią knygelę. Renginio metu buvo pristatyta ir RaJos kūrybos darbų paroda „Kažkur paukščių take...“.

Plačiau apie renginį http://www.kelme.lt/Kultura/Naujienos/MAZU-PAKLYDIMU-PRISTATYMAS

Danguolė Garnienė, vyriausioji bibliotekininkė