Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka

Žaidimų šventė Pakražantyje

Žaidimų šventė Pakražantyje

Gegužės 30 dieną į Pakražančio kultūros centrą sugužėjo gausus Pakražančio vidurinės mokyklos pradinukų būrys kartu su mokytojomis švęsti Tarptautinės vaikų gynimo dienos.

Tarptautinė vaikų gynimo diena, pirmą kartą paminėta 1950 metais, švenčiama birželio 1-ąją. Šia diena primenama visuomenei apie vaikų teisę gyventi kartu su mama ir tėčiu, išsakyti savo nuomonę, gyventi nieko nebijant, teisę į nemokamą medicinos pagalbą, teisę lankyti mokyklą ar darželį...

Bibliotekininkė Edita Laurinavičienė trumpai papasakojo apie Tarptautinę vaikų gynimo dieną ir pakvietė pasakų heroję Boružėlę, kurią įkūnijo renginių režisierė Gintarė Kazlauskaitė. Meno kolektyvų vadovei Danutei Anankaitei pritariant akordeonu, Boružėlė pakvietė visus žaisti įvairius lietuvių liaudies žaidimus. Kai šventės dalyviai pavargdavo žaisti ir šokti, bibliotekininkė per atokvėpio valandėles surengdavo mįslių minimo varžybas. Linksmai pažaidę ir pasitikrinę žinias, vaikai keliavo į kiemą ir spalvotomis kreidelėmis žaismingai išmargino kultūros centro, laukiančio renovacijos, sieną.

Šventę vainikavo balionų fiesta ir pasipylęs saldainių lietus.

Edita Laurinavičienė, Grinių bibliotekos bibliotekininkė
Nuotraukos Danutės Anankaitės