Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka

Edukaciniai dekupažo paslapčių mokymai Minupiuose

Edukaciniai dekupažo paslapčių mokymai Minupiuose

Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos Minupių universaliame daugiafunkciniame centre vyko edukaciniai mokymai „Dekupažo paslapčių atskleidimas“, į kuriuos atvyko Užvenčio miesto bibliotekos jaunosios skaitytojos, lydimos bibliotekininkės Reginos Karpienės. 

Viešnias pasitiko šio centro organizatorės Eurikos Drungilienės dekupažu dekoruotų daiktų paroda. Kaip pasakojo parodos autorė, žodis „dekupažas“ yra kilęs iš prancūzų kalbos, reiškiantis daiktų dekoravimo įvairiais piešinėliais techniką. Dekupažo pagrindas gali būti daiktų iš medžio, akmens, stiklo, metalo paviršius, kuris specialiai paruošiamas, o po to apklijuojamas iškarpomis. Dar reikia parodyti savo išmonę pripiešiant, panaudojant įvairius efektus. Apklijuotas daiktas padengiamas laku, kuris tuo pačiu paslepia iškilius popieriaus kraštus, o galutinis rezultatas panašus į tapybą.

Baigiantis kūrybiniams užsiėmimams, jaunosios užventiškės surengė savo dekoruotų dekupažo technika darbų parodą, kuri šiuo metu eksponuojama Užvenčio miesto bibliotekoje.

Regina Karpienė, Užvenčio bibliotekos bibliotekininkė