Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka

„Knygų Kalėdos“ neaplenkė ir Kelmės bibliotekų

2014 m. pabaigoje ketvirtą kartą surengta Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“ kvietė Lietuvos viešosioms ir mokyklų bibliotekoms dovanoti naujas lietuvių autorių knygas.
Naujos knygos buvo skirtos ir lietuvių mokykloms Baltarusijoje, Lenkijoje, Latvijoje ir Kaliningrado srityje. Iki 2015 m. sausio 6 d. knygų bibliotekoms buvo galima nupirkti knygynuose „Vaga“, „Pegasas“, „Knygų namai“ ir „Humanitas“. Taip pat portaluose Knygos.lt, Knyguklubas.lt, Knygukatalogas.lt, Manoknyga.lt, Niekorimto.lt ir Patogupirkti.lt. Šiais metais prie akcijos prisijungė ir prekybos tinklas IKI. Akcijos metu bibliotekoms skirtos knygos buvo parduodamos su 20 proc. nuolaida.

„Knyga moko svarbiausių gyvenimo vertybių. Ji įkvepia saugoti ir branginti Lietuvą. Todėl skaitykime ir dovanokime vieni kitiems naujų ir įdomių knygų!“, - sakė Prezidentė dar 2014 m. lapkričio pabaigoje Prezidentūros Baltojoje salėje įžiebdama Kalėdų eglę ir pradėdama „Knygų Kalėdų“ skaitymus.

Akcijoje dalyvavę gyventojai bei įmonės Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešosios bibliotekos bibliotekoms padovanojo ne vieną lietuvių autorių knygą, skirtą vaikams ir suaugusiesiems, taip pat kitų, nebūtinai lietuvių autorių, tačiau bibliotekoms reikalingų leidinių, kurie netrukus papildys bibliotekos fondą ir pasieks už šias knygas visiems dovanojusiems dėkingus skaitytojus.

Ši nacionalinė akcija buvo įgyvendinama kartu su Bibliotekininkų draugija, Lietuvos leidėjų asociacija, Spaustuvininkų asociacija, Mažų ir vidutinių leidėjų asociacija, Rašytojų sąjungos leidykla, nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Ugdymo plėtotės centru, knygynų tinklais „Vaga“, „Pegasas“, „Knygų namai“ ir „Humanitas“, leidyklomis „Alma Littera“ ir „Nieko rimto“, Sigutės Chlebinskaitės studija „Tu gali sukurti knygą“, „Mint Vinetu“, nacionaliniu transliuotoju LRT, „Penki TV“, naujienų portalu „15 min.lt“ ir radiju „Laisvoji banga“.

Rita Grišienė