Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka

Moksleiviai susipažino su bibliotekininko profesija

2016-uosius Seimas paskelbė Bibliotekų metais, kuriuos Lykšilio biblioteka pasitiko sausio 29 d. pakviesdama moksleivius į popietę „Sužinokime daugiau apie bibliotekininko profesiją“.

Daugeliui moksleivių jau buvo žinoma, kad šiandienos biblioteka – tai ne tik patalpa su knygų, laikraščių ir žurnalų prikrautomis lentynomis, bet ir vieta, kurioje galima naudotis viešąja interneto prieiga, vyksta mokymai, įvairūs susibūrimai, kultūriniai renginiai, o bibliotekininkas – ne tik knygų ar periodikos išdavėjas, bet specialistas, patariantis bibliotekos lankytojams įvairiais informacijos paieškos klausimais, pakviečiantis į kultūrinius renginius, kuriantis bibliotekoje bendravimo, savitarpio supratimo erdvę.

Jauniesiems renginio dalyviams įdomu buvo atlikti ir jiems parengtas užduotis, susijusias su informacijos paieška, išmokti savo reikmėms pasinaudoti bibliotekoje esančia kompiuterine įranga. Nepamiršta buvo ir ilgą laiką vieninteliu informacijos šaltiniu siekiantiems lavintis buvusi tradicinė knyga, apie kurią kalbėta pasitelkus mūsų krašto rašytojos Žemaitės gyvenimo ir kūrybos istoriją.

Lykšilio bibliotekos bibliotekininkė Romualda Danilavičienė