Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka

Susitikimas su dailininku Andriumi Seselsku

Susitikimas su dailininku Andriumi Seselsku

Sausio 29 d. Užvenčio bibliotekoje vyko susitikimas su šiuo metu Kelmėje gyvenančiu ir dirbančiu dailininku Andriumi Seselsku.

„Nuo mažų dienų mėgau skaityti pasakas. Skaitydamas tarsi apsigyvendavau kartu su jų personažais. Vėliau pradėjau domėtis istorija, gilintis į krašto praeitį, susitikinėti su įdomiais žmonėmis. Patirti įspūdžiai iš susitikimų lyg perliukai gula į eskizus. O kartais užtenka tik išgirsti ar perskaityti, ir jau prieš akis stojasi vaizdas...“, – paveikslų gimimo priešistorę atskleidė menininkas.

Dailininkas susirinkusiesiems pasakojo apie kūrybos procesą, pristatė savo grafitinio pieštuko technika pieštus paveikslus, pademonstravo, kaip gimsta eskizai. Pasak menininko, jie gimsta žaibo greičiu: vienam paveikslui kartais jų pripiešiąs net iki dvidešimties, po to juos dėlioja į vieną kompoziciją.

A. Seselskas pasidalino ir knygos iliustratoriaus patirtimi. Kurdamas iliustracijas knygai „Vilniaus padavimai“, iš bibliotekos „susitempė“ daugybę knygų apie Vilnių: senus fotografijų albumus, žemėlapius, istorijos vadovėlius... Ir dar jauniesiems susitikimo dalyviams dalininkas atskleidė paslaptį, jog savo kūrybos procese nenaudoja trintuko. „Trintukas reikalingas tik tada, kai galvoje trūksta išgrynintos piešinio istorijos“, – sakė A. Seselskas.

Nuoširdžiai ir šiltai bendraujantis dailininkas atsakė į visus susitikimo dalyvių klausimus, o atsisveikindamas palinkėjo visiems turėti svajonę ir jos nuosekliai siekti.

Užvenčio bibliotekos bibliotekininkė Regina Karpienė