Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka

Kelmės specialiosios mokyklos auklėtinių apsilankymas bibliotekoje

Kelmės specialiosios mokyklos auklėtinių apsilankymas bibliotekoje

Vasario 2 d. Kelmės specialiosios mokyklos moksleiviai lankėsi Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešojoje bibliotekoje, kur apžiūrėjo keletą parodų ir naujai įrengtą jaunimo inovatyvią erdvę – „JIE“.

Apranga – svarbi mūsų įvaizdžio dalis, tačiau ne visuomet žmonės atrodė, rengėsi ir šukavosi taip, kaip dabar. Tad apsilankymo pradžioje moksleiviai buvo supažindinti su bibliotekoje veikiančia Kauno miesto muziejaus kilnojamąja paroda „Kauno ponios ir ponai: XX a. 3–4 dešimtmečio stilius“. Jiems trumpai pristatytos prieš daugiau nei 80 metų laikinojoje sostinėje gyvavusios moterų bei vyrų mados, aprangos detalės, šukuosenos ir antikvariniuose lagaminuose besislepiantys tarpukario grožio salonų reikmenys.

Sužinoję apie XX a. 3–4 dešimtmečio lietuvių madas, moksleiviai kartu su bibliotekininke Danguole Garniene nusikėlė į paslaptingą pasakų ir filmų šalį. Jiems pristatyta Goethe's instituto paroda „Pasakų pasaulis“. Apžiūrėdami parodą, moksleiviai prisiminė garsiuosius Brolių Grimų pasakų ir legendų knygos „Vaikų ir namų pasakos“ personažus: Auksaplaukę, Miegančiąją gražuolę, Joniuką ir Grytutę. Aptarė žymių nuotykių bei animacinių filmų „La troškinys“, „Šrekas“, „Haris Poteris“, „Žiedų valdovas“, „Kung Fu Panda“ ir kt. veikėjus.

Galiausiai moksleiviai buvo pakviesti apžiūrėti šį penktadienį duris atversiančią jaunimo inovatyvią erdvę – „JIE“. Bibliotekos darbuotoja Nijolė Kančauskienė papasakojo apie erdvės atsiradimą, būsimas veiklas bei netrukus prasidėsiančius mokymus. Drąsiausieji patys galėjo išbandyti Xbox kompiuterinę konsolę ir populiarųjį „Twister“ žaidimą.

Vyresnioji bibliotekininkė Milda Nekrašė