Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka

Edukacinė išvyka į Jaunimo inovatyvią erdvę

Edukacinė išvyka į Jaunimo inovatyvią erdvę

2016 m. vasario mėn. 23 d. Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos mokiniams, nepraleidusiems nė vienos pamokos, buvo surengta edukacinė išvyka į Kelmę.

Išvykos metu lankytasi Kelmės kultūros centre ir Žemaitės viešojoje bibliotekoje. Kultūros centre apžiūrėta dailininko A. Seselsko grafikos darbų paroda ,,Išsilaisvinimas“ bei lenkų ir lietuvių autorių keramikos darbų paroda.

Kelmės Žemaitės viešojoje bibliotekoje neseniai atidarytoje Jaunimo inovatyvioje erdvėje JIE per 2 valandas merginų grupė spėjo nufilmuoti ir sumontuoti trumpučius filmukas apie mokymus, jiems pritaikyti muzikinį foną. Užsiėmimų dalyviai maloniai nustebo, kad per tokį trumpą laiką įmanoma parengti informaciją, parinkti efektus, muziką ir atlikti daugiau techninių dalykų.

Jaunesnieji grupės nariai tuo metu turiningai leido laiką vaikų erdvėje. Visus labai sudomino A. Seselsko sukurtas 3D edukacinis stalo žaidimas apie Kelmės miesto įkūrimo istoriją. Mokiniai, atsakinėdami į pateiktus klausimus, tarsi kūrė miestą iš naujo, t. y. teisingai atsakę į klausimą, turėjo galimybę pasistatyti savo namą. Žaidimo procesas skatino klausytis, galvoti ir pasirinkti teisingą atsakymą.

Išvykos dalyviai įsijungė į bibliotekoje vykdomą akciją „Duok ranką...“ – moksleiviai piešė delnus su savo vardais ir palinkėjimais skaitytojams. Šie piešiniai suguls į knygą, skirtą 2016 Bibliotekų metams.

Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos kartu su Užvenčio biblioteka suorganizuota išvyka tapo integruota istorijos, lietuvių kalbos, dailės, matematikos ir informacinių technologijų pamoka. Bibliotekos Inovatyvioje jaunimo erdvėje moksleiviai turėjo puikią galimybę pasitelkti kūrybiškumą filmuodami ir montuodami filmukus, pagerinti darbo kompiuteriu įgūdžius, mokytis greitai priimti sprendimus žaisdami judrius ir stalo žaidimus, pažinti save įvairioje veikloje, pagilinti žinias apie bibliotekininko profesiją, gimtojo krašto istoriją.

Vyresnioji socialinė pedagogė Dalia Orlakienė,
Užvenčio bibliotekos bibliotekininkė Regina Karpienė