Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka

Šaukėnuose prisiminti šio krašto knygnešiai

Šaukėnuose prisiminti šio krašto knygnešiai

Gegužės 6 dienos popietę į Šaukėnų kraštotyros muziejų susirinko Šaukėnų gimnazijos 11 klasės moksleiviai kartu su istorijos mokytoja R. Drungėliene paminėti Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną.

,,Sunaikink kalbą – sunaikinsi santaiką, vienybę ir dorybę. Sunaikink kalbą – sunaikinsi dangaus saulę, sujauksi pasaulio tvarką, atimsi gyvybę ir garbę“, – tokiais Mikalojaus Daukšos žodžiais popietę pradėjo Šaukėnų bibliotekos darbuotoja R. Jagminienė. Popietės metu primintos carinės valdžios represijos, kai buvo varžoma lietuviška spauda, leidyba, laisvas žodis. Per 40 spaudos draudimo metų paaiškėjo, kad lietuviškoji spauda plito nepaisant visų persekiojimų, bausmių.


Apie garsius Šaukėnų knygnešius A. Galinauską, O. Gedgaudienę papasakojo muziejininkė E. Burdulienė. Moksleiviai susidomėję klausėsi pasakojimo apie sunkų, pavojingą knygnešių darbą. Labai įdomu buvo išgirsti ne tik apie sunkumus, bet ir įvairius nutikimus iš knygnešių gyvenimo. Moksleiviai pagilino istorines žinias apie savo krašto praeitį, žymius žmones bei jų indėlį išsaugant lietuvių kalbą.

Šaukėnų bibliotekos bibliotekininkė Reda Jagminienė