Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka

Įteikta 44-oji Žemaitės literatūrinė premija

Įteikta 44-oji Žemaitės literatūrinė premija

Birželio 2 dieną Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešojoje bibliotekoje buvo įteikta 44-oji Žemaitės literatūrinė premija. Premija už biografinį romaną „Žemaitės paslaptis“ įteikta rašytojai Aldonai Ruseckaitei.

44-osios Žemaitės premijos laureatę A. Ruseckaitę sveikino ir vardinę juostą užrišo Kelmės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Izidorius Šimkus, o premijos paskyrimo liudijimą įteikė Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorė Irena Sirusienė. Gražių žodžių, padėkų ir sveikinimų rašytoja sulaukė iš knygos leidėjų, draugų, pažįstamų ir romaną jau spėjusių įvertinti skaitytojų.

Šiais metais tai jau antroji rašytojai A. Ruseckaitei paskirta premija. Dar vasario mėnesį jai buvo paskirta Vyriausybės kultūros ir meno premija.

Renginio metu iš biografinio romano „Žemaitės paslaptis“ ištraukas skaitė Lietuvos teatro ir kino aktorė, poezijos skaitovė, teatro režisierė Olita Dautartaitė. Ilgametis literatūrinių premijų skyrimo komisijos narys Bronislavas Klimašauskas trumpai priminė Žemaitės premijos įsteigimo istoriją ir jos laureatus. Pasak jo, Žemaitės literatūrinė premija yra viena seniausių literatūrinių premijų Lietuvoje, pirmą kartą įteikta prieš 50 metų, t. y. 1966-aisiais.

Prieš premijos įteikimo ceremoniją rašytoja A. Ruseckaitė apsilankė Povilo Višinskio memorialiniame muziejuje Ušnėnuose (Užvenčio sen., Kelmės raj.), padėjo gėlių prie paminklinio akmens Žemaitei.

Pagryžuvio bibliotekos bibliotekininkė Vilma Dichavičienė