Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka

Ir vasarą skaitysime!


Šią, Bibliotekų metų, vasarą visos šalies bibliotekose vyksta projektas „Vasara su knyga“, kurio tikslas – organizuoti skaitymus vaikams ir jaunimui skleidžiant bendrą žinią: „Skaitymas yra malonumas, skaitymas yra atostogos, skaitymas yra bendravimas“. Liolių bibliotekos jaunieji skaitytojai birželio 7 d. susirinko į vasaros skaitymų valandėlę „Atostogų knygutės“. 


Kadangi už lango buvo puikus oras, visi valandėlės dalyviai nusprendė knygas skaityti prie tvenkinio, esančio šalia seniūnijos pastato, kuriame įsikūrusi ir biblioteka. Tvenkinyje šiemet gyvena gulbių šeimyna, todėl bibliotekininkė A. Gedraitienė skaitymams pasiūlė pasirinkti knygas apie mus supančią gamtą. Šiai temai puikiai tiko S. Paltanavičiaus knyga „Mano šalies gamta“. Jaunoji skaitytoja Ieva skaitė apie tvenkinyje perinčias gulbes nebyles, Augustė – apie gulbes giesmininkes, o Austėja – apie gandrus, kurių šeimyna yra įsikūrusi ant seniūnijos pastato kamino. Patys mažiausi valandėlės dalyviai įdėmiai klausėsi ir rinko dėlionę „Bjaurusis ančiukas“. 

Paskaitę knygas ir pažaidę, vaikai sugrįžo į biblioteką, kur vyko kūrybiniai užsiėmimai. Vieni piešė arba lipdė prie tvenkinio matytus paukščius ar gyvūnus, kiti knygose ir internete ieškojo informacijos apie juos labiausiai sudominusius paukščius. Bibliotekininkė paragino vaikus įsijungti į akciją „Vasaros skaitymo iššūkis“, kurios metu reikia perskaityti dešimt knygų pagal skirtingas kategorijas. Vaikai noriai priėmė iššūkį ir prisirinko knygelių skaitymui namuose, o kiekvieną ketvirtadienį sutarė susirinkti bibliotekoje ir aptarti perskaitytas knygas.

 Liolių bibliotekos bibliotekininkė Asta Gedraitienė