Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka

Edukaciniai-kūrybiniai užsiėmimai Maironių bibliotekoje

Edukaciniai-kūrybiniai užsiėmimai Maironių bibliotekoje

Rugsėjo mėnesį po pamokų į biblioteką atskubėję jaunieji maironiškiai atrasdavo įdomių užsiėmimų. Vaikai galėjo ne tik skaityti knygas ar ieškoti informacijos kompiuteryje, bet ir dalyvauti kūrybinėse veiklose.

Rugsėjo 8-osios popietę mažieji skaitytojai į užsiėmimus atsinešė akmenukų. Jie visi buvo surinkti skirtingose vietose – prie jūros, sode, kieme, ant kelio. Vaikų rankų ir fantazijos dėka akmenukai netrukus virto žaismingais personažais: boružėle, žuvyte, gėlės žiedu, žmogučiu didelėmis akimis.

Rugsėjo 15 d. bibliotekininkė B. Paliulienė vaikus pakvietė į „Rudens puotą“. Ruduo mums patinka ne tik dėl savo nepakartojamo grožio, bet ir dėl gausybės gėrybių. Padedami bibliotekininkės, mažieji užsiėmimų dalyviai iš vaisių, daržovių ir kitų gamtoje rastų medžiagų kūrė įvairiausius darbelius, iš kurių surengta rudens gėrybių parodėlė. Tuo tarpu įvairiaspalviais parodėlės eksponatais pasipuošusi biblioteka tapo jaukesnė ir šiltesnė. Parodėlę apžiūrėję bibliotekos lankytojai džiaugėsi, kad kiekvienas darbelis savaip gražus ir įdomus.

Rugsėjo 22 d. būrelis jaunųjų bibliotekos lankytojų susirinko į popietę „Pažaiskime drauge“. Vaikai buvo supažindinti su žaidimų rūšimis, kur ir kada juos galima žaisti, kokie žaidimai populiariausi tam tikrose amžiaus grupėse. Bibliotekininkė pakvietė vaikus susėsti ratu ir dalyvauti edukaciniame-kūrybiniame užsiėmime. Dalyviams reikėjo atlikti įvairias užduotis: įminti mįsles, išvardinti geruosius pasakų personažus ir perskaitytų knygų pavadinimus, prisiminti mandagumo žodelius ir t. t. Popietėje netrūko ir judriųjų žaidimų. Visiems patiko žaidimas „Šviesoforas“, daug emocijų suteikė žaidimas „Poromis“. Stalo žaidimai taipogi nebuvo pamiršti. Sudėtinga dėlionė vaikų rankose greitai pavirto į spalvingą paveikslą.

Šiandieninė biblioteka yra ta vieta, kurioje galima ne tik paskaityti įdomią knygą, mokytis, ieškoti informacijos, bet ir užsiimti kūrybine veikla, išmokti įvairiausių žaidimų. Užsiėmimai bibliotekoje vaikams suteikia teigiamų emocijų, skatina juos vėl čia sugrįžti ir įdomiai praleisti laisvalaikį.

Maironių bibliotekos bibliotekininkė Birutė Paliulienė