Šedbarų poezijos šventė: Kūrėjų suolelio atidarymas ir bendrystės akimirkos

Šedbarų poezijos šventė: Kūrėjų suolelio atidarymas ir bendrystės akimirkos

2024 10 30

Spalio 25 d. Šedbarų biblioteka ir Šedbarų seniūnaitija kartu su bendruomene „Spiečius“, Tytuvėnų kultūros centro Šedbarų skyriumi, Kelmės literatų klubu „Vieversys“ suorganizavo renginį – tradicinę poezijos šventę „Poezija – tai jausmas, mintis, muzika“ ir Kūrėjų suolelio atidarymą. 
 
Renginio pradžioje dalyviai susirinko Šedbarų sporto aikštyne, kur šalia poetų eglutės pradėta formuoti vardinių suolelių erdvė. Bibliotekininkė Dalia Galbuogienė pristatė Kūrėjų suolelį, primindama, kad šis suolelis tegul bus atminimo, pagarbos ženklas kūrėjams, padėkojo mecenatams – Galbuogių šeimoms, „Justudijai“, Stepono Morkaičio juvelyrikos salonui bei visiems, kurie palaikė šią idėją ir suolelio informacinę lentelę pritvirtinti pakvietė Šedbarų seniūnaitijos seniūnaitį Rimantą Katavičių bei Tytuvėnų apylinkių seniūną Valdą Ivanauską. Bendruomenės „Spiečius“ pirmininkė Dijana Karpinienė pasidžiaugė, kad ši šventė gera proga atidaryti ir Dvynių suolelį, kuris visuomenei pristatytas praėjusiais metais tradicinės kaimo šventės metu bei kurioje buvo pagerbti šedbariškiai dvyniai. Abu suolelius, Poetų eglutę pašventino Tytuvėnų parapijos klebonas Evaldas Alūza, kūrėjams palinkėjo pasitikėti Aukščiausiuoju Kūrėju, o visiems – bendrystės, susiklausymo. Kadangi šiųmetė šventė skirta poezijai, pirmieji ant Kūrėjų suolelio prisėdo poetai ir į dangų skraidino spalvotus balionus, kaip simbolį apie meilę savo kraštui, kūrybai. 

Vėliau šventė tęsėsi bendruomenės salėje. Renginio vedėja D. Galbuogienė pakvietė visus šią popietę pabūti kaip darnioje šeimoje, poezijos, muzikos ir vienas kito artumo apsuptyje. Gausiai susirinkusius svečius, poetus pasveikino seniūnas V. Ivanauskas, bendruomenės pirmininkė D. Karpinienė, o poezijos skaitymus, šiemet jau 26-uosius, Juozo Erlicko eilėmis išraiškingai atidarė Tytuvėnų kultūros centro direktorius Simonas Kilius. Skaitymus pradėjo pirmą kartą Šedbaruose dalyvavusi poetė iš Jurbarko Danguolė Jasaitytė-Pranaitienė, toliau skambėjo Raseinių krašto literatų klubo „Dubysa“, Plungės literatų klubo „Vingiorykštė“, Kelmės literatų klubo „Vieversys“, poetų iš Klaipėdos Sauliaus Grinkevičiaus ir Vinco Petraičio kūrybos perliukai, o Šiaulių rajono asociacijos „Indraja“ grupelė literatų, kuriuos atlydėjo poetė Virginija Beniušienė, negailėjo skambių posmų apie rudenį, gyvenimo spalvas. Į šventę atvykusi Šiaulių literatų klubo „Verdenė“ kūrėja, bibliotekininkė Ieva Kadžiulytė pirmiausia perdavė klubo vadovės Eugenijos Liumaitės linkėjimus, kad Šedbaruose dar ilgai tęstųsi literatūrinių skaitymų tradicija ir perskaitė savo eiles. Šedbariškės literatės – Julija Butkienė skyrė eiliuotas mintis apie Šedbarų poetų eglutę, o Liucija Kelpšienė perskaitė naujausius eilėraščius apie likimą, būtį, Tytuvėnų kūrybinio klubo „Austėja“ vadovė Justina Viržintienė pasidalijo šiltais prisiminimais apie ankstesnes poezijos šventes, skaitė bibliotekininkės D. Galbuogienės eilėraštį „Skriejantis dabar“.  

Renginyje netrūko kitų malonių akimirkų. Muzikavo Raseinių rajono kultūros centro Šiluvoje bardai ir liaudies dainų kolektyvas (vad. Saulius Beniulis), su antrąja, šiemet pavasarį išėjusia poezijos knyga „Aš ateinu“, draugai ir bičiuliai pasveikino L. Kelpšienę, bibliotekoje veikė skrybėlių paroda, kurios dalis eksponatų papuošė renginio erdvę, o svečiai, pasidabinę retro stiliaus akcentais puikiai atspindėjo šventės kodą, kuriuos ir renginio akimirkas fiksavo fotomenininkas, miniatiūrų kūrėjas Albertas Mitkevičius iš Raseinių. 

Džiugu, kad poezijos šventė subūrė bendruomenę, tradiciją ir naujovę, todėl dar ilgai netilo svečių pasisakymai ir prie vaišių stalo, o rengėjai spėjo padėkoti ir kitiems šventės rėmėjams, talkininkams: Tytuvėnų apylinkių seniūnijai, Erikai Valatkienei, Viktorijai Valatkienei, Silvai Minevičienei, Rimai ir Vygantui Katavičiams, Liucijai Kelpšienei, seniūnaičiui Rimantui Katavičiui ir Tomui Katavičiui.  
 
Dalia Galbuogienė, Šedbarų biblioteka 
Nuotraukos Alberto Mitkevičiaus