Šaukėnų bibliotekoje paminėta Baltosios lazdelės diena
Spalio 15 dieną yra minima Pasaulinė baltosios lazdelės diena. Ši diena skirta silpnaregiams bei akliesiems, kurie mokomi vaikščioti naudojantis baltomis lazdelėmis. Pasaulinė baltosios lazdelės diena Lietuvoje pradėta minėti nuo 1992 metų. O jos atsiradimo istorija skaičiuojama jau nuo 1921-ųjų, kai anglų fotografas Džeimsas Bigsas, netekęs regėjimo, dėl didelio transporto judėjimo prie namų, kad būtų geriau matomas, savo turimą lazdelę nudažė baltais dažais. Prireikė net 10 metų, kad baltos spalvos lazdelės būtų pradėtos naudoti visame pasaulyje.
Ši diena buvo paminėta ir Šaukėnų miestelio bibliotekoje. Joje apsilankė Šaukėnų Vl. P. Putvinskio gimnazijos 4 kl. mokiniai su mokytoja Rasa Nausėdiene. Bibliotekininkė papasakojo, kokiais skiriamaisiais ženklais naudodavosi aklieji senovėje, baltosios lazdelės atsiradimo istoriją, kaip rašo ir skaito aklieji bei silpnaregiai. Vaikams įdomu buvo pamatyti, paliesti akliesiems skirtus daiktus: Brailio raštu parašytą knygą, pavaikščioti užrištomis akimis su baltąja lazdele, kuriais pasidalino Kelmės aklųjų ir silpnaregių centro direktorė J. Samušienė. Aptarėme, kaip derėtų elgtis sutikus žmogų su balta lazdele, kada ir kaip pasiūlyti jam pagalbą.
Mokiniams buvo pristatyta knyga regintiems ir neregintiems ,,Užsimerk”. Ši knyga yra skaitoma keturiais pojūčiais: rega, lytėjimu, klausa ir uosle. Mokiniai, panirę į prieblandos pasaulį, išklausė pasaką iš šios knygos ,,Boružė Ūžė”. Bandėme įsivaizduoti Ūžės draugą agurkėlį neregės boružės akimis.
Ši diena tam ir skirta, jog atkreiptumėme dėmesį į žmones su negalia, įsiklausytume į jų problemas. Pabandėme ir mes nors trumpam pažvelgti į pasaulį neregio akimis.
Reda Jagminienė, Šaukėnų biblioteka